Jesus sonet våre synder PÅ KORSET MED SIN KROPP!

I dag tukles det med mye i forhold til bibelens lære: Trosbevegelsen tukler med forsoningslæren idet de hevder at Jesus døde åndelig. Les Lennarts artikkel om dette på Bibelfokus.se

Trosbevegelsen og psykiatri

Denne artikkelen sto å lese i det svenske legetidskriftet for en del år siden. (Lækartidningen, vol 88, nr 24). Artikkelen er skrevet som et resultat fra personer som har fått psykiske problemer og lidelser etter å ha vanket i menigheten til Ulf Ekmann i Uppsala. Selv om artikkelen er gammel har den allikevel høy aktualitet ettersom det til stadighet dukker opp nye karismatiske bevegelser og personer som bedriver den samme form for karismatikk. Les artikkelen i sin helhet HER

Bibelmuseum

På denne linken finner du noe som heter Bibelmuseum. Klikk HER. Siden drives ut fra et arkeologisk ståsted og har mange interessante videoer og artikler som bekrefter bibelens troverdighet. Selv om slike faktasider ikke fører til frelsende tro (det er kun forkynnelsen av Kristi ord som fører til at mennesker kommer til en levende tro og syndserkjennelse) er det allikevel interessant å lese og se forhold som bekrefter bibelens ord.

Bibelmuseum er et samarbeidsprosjekt med fokus på
opplysning og informasjon om Bibelens historie, dens påvirkning og hvordan bokens beskrivelser av steder og personer kan støttes av moderne arkeologi og gjennom fortidens historieskrivere.

Det er enda masse arkeologiske funn, oppfylte profetier, Bibel historie og mirakel-historier vi skulle hatt med. Er du en som sitter på mye kunnskap og kunne tenke deg å hjelpe oss å få flere artikler opp på denne siden så ta gjerne kontakt med oss og fortell oss hvem du er og hva du kunne tenke deg å dele.

Kenneth Copeland etter at Biden beseirer Trump.

Evangelist og velstandspredikant Kenneth Copeland hadde vanskelig for å takle det faktum at Joe Biden beseiret Donald Trump i presidentvalget. Her ler han av media for å kunngjøre Bidens seier. Se videoen HER

Kenneth Copeland intervjues av amerikansk reporter

Se intervju med Kennet Copeland. Hva er det med denne mannen? Klikk HER.

Trumps åndelige rådgiver Paula White ber om at Trump må vinne valget. Legg merke til den stadige gjentakelsen i bønnen og bevegelsene.

Paula White proklamerer at Trumph skal vinne valget

Det florerer av falsk bibelsk lære i våre dager.

I et leserinnlegg i avisen Dagen kommer det fram at den kjente karismatikeren Brian Simmons hevder at Jesus Kristus har vist ham et nytt kapittel i Bibelen. Altså en tilføyning i form av et nytt kapittel til Johannes åpenbaring. Simmons har høy status i amerikansk-karismatiske miljøer, og har bl. a opptrådt i Bethel Churchs’ såkalte «Kingdom Culture» konferanser. Bill Johnson som er pastor i denne menigheten har besøkt Norge, Blant annet Filadelfia Oslo,

Les artikkelen i Dagen HER

Hva ønsker Pinsebevegelsen å formidle?

Danielle Strickland var hovedtaler under Led 19. Hvilket budskap ønsker pinsebevegelsens ledelse å formidle gjennom hennes forkynnelse? Les artikkelen HER